Julia Pitera udziela się codziennie w Europarlamencie

23 października 2021 0 Comments

Jest pierwszą Polką, która została posłanką do Parlamentu Europejskiego i została ponownie wybrana w 2014 roku. Julia Pitera studiowała chemię na Uniwersytecie Warszawskim. Jako poseł do PE pracuje od 2004 roku.

Julia Pitera pracuje na co dzień w Parlamencie Europejskim, który znajduje się w Strasburgu we Francji.

Została wybrana do Parlamentu Europejskiego w 2014 r., a od 2017 r. jest członkiem Komisji Spraw Konstytucyjnych. Pitera pełniła funkcję zastępcy Komisji Kontroli Budżetowej oraz Komisji Gospodarczej i Monetarnej.

Kiedy Julia Pitera została wybrana do Parlamentu Europejskiego w 2014 r., została wyznaczona jako koordynatorka swojej grupy parlamentarnej ds. praw kobiet, równości płci i upodmiotowienia kobiet. Jest także zastępcą członka dwóch innych komisji: Kontroli Budżetowej oraz Spraw Gospodarczych i Monetarnych.

Julia Pitera jest posłanką do Parlamentu Europejskiego, która jest również ekspertem w sprawach prawnych.

Julia Pitera jest posłanką na Sejm RP, na co dzień pracuje w Parlamencie Europejskim. Jednym z jej głównych zadań jest obrona polskich interesów w UE, czym zajmuje się od czasu wstąpienia do Europejskiej Partii Ludowej w 2009 roku. Pełni również funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Prawnej i jej Podkomisji Wolności Obywatelskich ds. Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE), a także członek kilku innych komisji zajmujących się współdecydowaniem w sprawach handlu, energii, transportu lub wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Julia Pitera w wiadomościach TV

Julia Pitera, posłanka i wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, udzieliła wywiadu w polskiej telewizji. Ten wywiad dał wgląd w jej pracę i pomógł odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących jej roli w Unii Europejskiej.

Mówiła o wszystkim, od tego, jak zaczęła się w polityce, po to, co zrobiła dla Polski i Europy. Wywiad obejmował również jej nadzieje i obawy dotyczące przyszłości.

Julia Pitera, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Unia Europejska Julia Pitera jest posłem do Parlamentu Europejskiego z Polski. W 2014 roku została wybrana do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Julia Pitera jest polską polityką, która od 1992 roku działa na rzecz praw kobiet i równości płci w Polsce.

Julia Pitera jest posłanką do Parlamentu Europejskiego. Jest również wiceprzewodniczącą Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.

Julia Pitera od zawsze była aktywna w Unii Europejskiej. Została wybrana do Parlamentu Europejskiego w 2009 r., a od 2014 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.

Pełniła również funkcję Przewodniczącej Delegacji do Chin (2013-2018), Przewodniczącej Podkomisji ds. Środowiska (2010-2014), członka Grupy Doradczej ds. Współpracy Rozwojowej (2010-2012).