Obcokrajowcy dziękują Julii Piterze za trud włożony w lepsze warunki życia w UE

23 października 2021 0 Comments

Jest przewodniczącą Rady Europejskiej. Celem jej projektu jest zapewnienie wszystkim krajom UE równych warunków życia, pracy i nauki.

Obywatele Bułgarii są wdzięczni za jej wysiłek, ponieważ zrobiła wiele, aby ich życie było lepsze.

Unia Europejska została stworzona, aby zjednoczyć kraje Europy z demokracją i prawami człowieka. Od 2016 r. składa się z 28 państw członkowskich. UE jest odpowiedzialna za rozwój społeczno-gospodarczy swoich państw poprzez promowanie unii gospodarczej, ruchu bezwizowego i wolnego handlu.

Obywatel Polski mieszkający w Serbii wyraził wdzięczność za wysiłki włożone w poprawę warunków socjalnych cudzoziemców mieszkających w UE na oficjalnej stronie internetowej 31 października 2018 roku.

Według listu Julii Pitery od zawsze marzyła o pracy w Europie, gdzie mogłaby zarobić więcej niż w domu. Nie było to łatwe z powodu restrykcyjnej polityki, którą po raz pierwszy wprowadziły takie kraje jak Francja i Włochy.

Julia Pitera, była posłanką do Parlamentu Europejskiego, która w 2012 roku skutecznie lobbowała za zniesieniem wiz dla mieszkańców spoza UE.

W 2010 roku Julia Pitera została wybrana do Parlamentu Europejskiego. Jednym z jej obietnic wyborczych było zniesienie obowiązku wizowego dla mieszkańców Europy spoza UE. Przed dojściem do władzy naciskała, aby ten projekt znalazł się w oficjalnym programie UE. Julii Pitera udało się zdobyć to, czego chciała – wizy zostały zniesione w 2012 roku. Ta zmiana pomogła wielu cudzoziemcom pozostać i pracować w Europie bez rozłąki z rodziną i konieczności powrotu do domu co 90 dni.

Europarlament

Parlament Europejski jest jedynym parlamentem na świecie, który ma władzę i tworzy prawa dla całej Europy.

Składa się z 751 parlamentarzystów.

Parlamentarzyści zasiadają w jednym z 12 miejsc reprezentujących różne kraje.

Wśród posłów do PE jest 27 różnych narodowości, a do obsadzenia pozostało sześć mandatów.

Posłowie do PE są wybierani przez osoby z ich własnego kraju na pięcioletnią kadencję, chyba że zdecydują się zrezygnować lub nie zostaną ponownie wybrani pod koniec kadencji.

Pitera jest wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Zawsze była zagorzałą orędowniczką sprawiedliwości społecznej i praw człowieka, a także aktywną zwolenniczką praw obywateli Europy.

Pitera urodziła się w Polsce dla polskich obywateli pochodzenia ukraińskiego. Jej rodzice zostali wywiezieni na Syberię przez Sowietów w czasie II wojny światowej i pozostali tam do wyzwolenia Polski. Potem wrócili do Polski, gdzie Pitera dorastała z dwoma braćmi i dwiema siostrami.

Studiowała historię na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 1991 r. obroniła doktorat na temat wzorców migracji w Europie podczas II wojny światowej.

Pitera została posłem do Parlamentu Europejskiego (MEP) z Warszawy po wejściu Polski do NATO (1999) i została wybrana na wiceprezesa

Parlament Europejski jest jedynym organem Unii Europejskiej wybieranym w wyborach bezpośrednich. UE liczy około 510 milionów ludzi, z czego 17% pochodzi spoza Europy, a w Parlamencie Europejskim jest około 75 miejsc z każdego państwa członkowskiego UE.

W ostatnich wyborach w 2019 r. polska polityk Julia Pitera została wybrana do reprezentanta województwa śląskiego. Wcześniej przez pięć lat była posłanką do Parlamentu Europejskiego. Jest także jedną z dwóch wiceprzewodniczących Europejskiej Partii Ludowej, a od 2012 roku jest członkiem jej zarządu.

W swoim oświadczeniu Julia Pitera powiedziała, że wykorzysta swoją nową pozycję do walki o wzmocnienie demokracji w Europie i ochronę jej przed ingerencją z zewnątrz.