W parlamencie Unii Europejskiej zasiada Julia Pitera

23 października 2021 0 Comments

Julia Pitera jest polską polityczką, od stycznia 2010 r. posłanką na Sejm RP Okręgu Centralnego Warszawy. Od 2014 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego.

Julia Pitera urodziła się w 1970 roku we Lwowie, jako córka Polaka i matki Ukrainki. Jej rodzina przeniosła się do Polski, gdy miała pięć lat. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskała dyplom z marketingu, a następnie przez dwa lata pracowała w tej dziedzinie, zanim dołączyła do Dyrekcji Generalnej ds. Dyplomacji Publicznej Komisji Europejskiej (DG PD).

Julia Pitera została wiceprzewodniczącą Komisji Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego w listopadzie 2014 roku.

Julia Pitera jest posłanką do Parlamentu Europejskiego od 2009 roku, jest również wiceprzewodniczącą socjaldemokratów.

Pitera musiała opiekować się matką, która miała raka przez 7 lat. To doświadczenie sprawiło, że lepiej rozumiała innych, którzy stracili swoich bliskich z powodu tej choroby.

Urodzona w 1970 roku Julia Pitera jest z wykształcenia polską psychologiem, a od 2009 roku posłanką do Parlamentu Europejskiego. Jest także wiceprzewodniczącą socjaldemokratów.

Julia Pitera jest posłem do Parlamentu Europejskiego i pracuje w Brukseli od ponad 10 lat.

Najbardziej znana jest z pracy nad umowami o liberalizacji wizowej z Ukrainą, Gruzją, Macedonią i Kosowem. Jest również wiceprzewodniczącą Komisji Kontroli Budżetowej.

Wizy Ukraińskie

Julia Pitera jest posłem do Parlamentu Europejskiego w Unii Europejskiej. Zawsze była orędowniczką wiz ukraińskich.

Pomogła również uprościć proces ubiegania się o wizę poprzez wprowadzenie systemu e-wiz dla Ukrainy.

Parlament Unii Europejskiej rozważa kwestię wiz dla obywateli Ukrainy. Poseł Julia Pitera przedstawia projekt ustawy w tej sprawie.

Projekt przewiduje, że obowiązek wizowy UE nałożony na obywateli Ukrainy w 2014 roku został zniesiony ze skutkiem od 18 kwietnia 2017 roku.

Aby Ukraińcy mogli korzystać z ruchu bezwizowego w strefie Schengen, muszą być spełnione pewne warunki, w tym złożenie wniosku o paszport biometryczny co najmniej sześć miesięcy przed podróżą, pobranie odcisków palców i podanie danych osobowych -bramki przy wjeździe i wyjeździe oraz przebywaniu w strefie Schengen nie dłużej niż 90 dni w okresie 180 dni.

Julia Pitera jest posłanką do Parlamentu Europejskiego, odpowiada za sprawy imigracyjne i wizowe.

Ukraiński system wizowy nie jest zgodny ze wspólną strefą Schengen, która składa się z 26 państw. Oznacza to, że Ukraińcy muszą przejść bardziej rygorystyczne procedury wizowe niż osoby z Unii Europejskiej.

Jest to problem od dziesięcioleci i powoduje pewne negatywne skutki dla ukraińskiej gospodarki, ponieważ inwestorzy zagraniczni unikają inwestowania na Ukrainie z powodu długiego procesu potrzebnego do uzyskania wizy na wjazd na Ukrainę. Julia Pitera powiedziała jednak, że pracuje nad tą kwestią z różnymi władzami w Kijowie i chciałaby to wkrótce zmienić, zrównując ukraińskie wizy z wizami obywateli UE.